Uudised

Leia huvipakkuv uudis kategooriate abil:

KõikAbieluvõrdsusAjaluguAlampalkAlkoholipoliitikaAmetiühingudAnts JohansonArvamusAsutav KoguAus valitsemineAutovaba päevavatud TartuAvatud ühiskondDemokraatiaDigipööreEbavõrdsusEestiEesti keeleesti kultuurEesti-SoomeehituskeeluvööndidElekterEnergeetikaEnergiahinnadErakondERJKEttevõtlusEuroopaEuroopa LiitEveliis PadarfeminismHääleõigusHaigekassahaiguspäevHaiguspäevadHaridusHarvikhaigusedHiiumaaHinnatõusHooldekodureformHooldusreformHoolekandereformHoolimineHuviharidusIda-VirumaaIgaüks loeb!Jaan TõnissonJärvamaaJulgeolekKadri LeetmaaKagu-EestiKaitsepoliitikaKarl PütseppKeeleseadusKeskkondKeskkonnaministerKindlustunneKliimaKodanikuühiskondKohalikud omavalitsusedKohtla-JärveKoostööKõrgharidusKriisKrista AruKultuurkultuuritöötajadLääne-VirumaaLäänemaaLapsed ja peredLiiklusLinnaruumLipupäevLõimumineLoodusLooduskaitseLoomakaitseMaaeluMaakoolidMadis KallasMajandusMaksudMaksupoliitikamaksusüsteemMart HiobMeediaMetsandusMonumendidNaisedNaistepäevNaistevastane vägivaldNarvaNATO tippkohtumineNooredNõusolekuseadusÕigusÕigusabiÕigusriikOmastehooldusOmavalitsusedÖöeluõpetajadõpetajate palgatõusÕpetajate streikPalgadPalgalõhePangamaksPensionperetoetusedPõhiõigusedPõllumajandusPunasümbolidRahvastikränneravuslusRegionaalpoliitikaReklaamiseadusRelvarahuRiigieelarveRiigikaitseRiigikoguRiigilõivudRiigipühadRohepööreSeadusedSiseturvalisussõbralik eestiSõda UkrainasSolidaarsusmaksSooline võrdsusSotsiaalkaitseSotsiaalteenusedSportTaastuvenergiaTallinnTallinna eelarveTartuTartu linnTeadusTervishoidTervislik eluviisToimetulekTööTugev EestiTurismTurvaline EestiTuumajaamÜhiskondÜhistransportUimastipoliitikaUkrainaukraina sõdaUncategorized @etÜürielamudÜürielamute programmVaimne tervisVaktsineerimineValimisedValimisõigusVälispoliitikaValitsemineValitsusVanemad sotsiaaldemokraadidVihareferendumViljandimaaVõrdõiguslikkusVõrdse palga päevvõrdsed võimalusedVõrumaa

Mark Gerassimenko: Purustame müüdid miinimumpalga tõstmise kohta!

Septembris alanud läbirääkimised järgmise aasta miinimumpalga taseme üle kütavad kirgi. Kuigi ettevõtjate soov kokku hoida tööjõukulude arvelt on arusaadav, ei tohiks nad kasutada miinimumpalga kiire tõstmise mustamiseks müüte, mis tõele ei vasta. Tegelikkuses võidavad kõrgemast miinimumpalgast töötajad üle kogu Eesti, ning ennekõike just ääremaastuvates piirkondades. Nii teatas pühapäeval Postimehes avaldatud arvamusartiklis EVEA president Ille Nakurt-Murumaa,…

Loe edasi

Lauri Läänemets: ebavõrdsuse vähendamine ja palgavaesuse kaotamine on vajalikud Eesti kestmajäämise huvides

Töötasude vahed Eesti eri piirkondades on röögatud. Vaadates eri maakondade keskmist ja mediaanpalka, peegeldub sealt olukord, mis tekitab muret Eesti majanduse ja ühiskonna pärast tervikuna. Statistika illustreerib seda, mida tunnetame niigi: meie riik on majanduslikult lõhestunud. Eesti kestmajäämise huvides on säärase ebavõrdsuse vähendamine äärmiselt vajalik. Statistikaameti andmetel on sissetulekute vahe suur ka maakondade sees. Näiteks…

Loe edasi

Lauri Läänemets: tööandjad, milleks selline ohvrimentaliteet?

Kokkuleppest tõsta alampalk euroopalikule tasemele peaksid tööandjad rääkima uhkusega, mitte kui valitsuse pealesunnitud kannatusest, kirjutab sotsiaaldemokraatide juht Lauri Läänemets. Olen sel nädalal rõõmuga kiitnud meie tööandjate ja ametiühingute keskliite, kes suutsid paari kuuga jõuda kokkuleppele nii, et saavutaksime miinimumpalga osas 2027. aastaks n-ö euroopaliku taseme. Euroopa Liit on nimelt seadnud sihiks, et igas liikmesriigis moodustaks…

Loe edasi

Läänemets: alampalga tõstmise kokkulepe tähendab ajaloolist läbimurret

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Lauri Läänemets ütles, et täna sõlmitud alampalga kokkulepe on põhimõtteline ja euroopalik muutus meie mõtteviisis ja ka tegudes. Eesti Ametiühingute Keskliidu ja Eesti Tööandjate Keskliidu vahel sõlmitud kokkuleppe järgi tõuseb Eestis järgneva nelja aastaga alampalk ligi 1200 euroni. Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Lauri Läänemets ütles, et sotsiaaldemokraadid on seisnud selle eest, et alampalk…

Loe edasi

Eduard Odinets: alampalga tõus: kas piits või präänik?

Uue valitsuse sünnist saati ei vaibu Eesti avalikus ruumis arutelu alampalga jõulisema tõusu üle, mis mitte küll väga sujuvalt, kuid siiski liikus sotsiaaldemokraatide valimisprogrammist kolme erakonna koalitsioonileppesse. Osa kommentaatorite arvates on miinimumpalga tõus pigem piits ehk oht Eesti ettevõtluskliimale, mis lisaks devalveerib töövõtjate ja tööandjate läbirääkimiste tähtsust. Teised jälle hindavad seda präänikuna, mis võimaldab maksta tehtava…

Loe edasi

Anti Allas: palk peab laskma ära elada

Miks on sotsiaaldemokraatidele oluline alampalga kiire tõus, millest on viimastel kuudel palju juttu olnud ja mis kirjutatud ka uue valitsuse koalitsioonileppesse? Ühe lausega saab vastata, et kui hinnad maruliselt kerkivad, peab kasvama ka alampalk, sest muidu kaob inimestel motivatsioon tööd teha. Kui oma töötasuga ära ei ela, on kergem käega visata ning jääda lootma riigi…

Loe edasi

Lauri Läänemets: alampalga tõstmine on selle kümnendi olulisim heaolureform

Järgmisel nädalal algavate ametiühingute ja tööandjate alampalga läbirääkimiste valguses rõhutas Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Lauri Läänemets, et alampalga tõstmise tähtsaim küsimus on selles, kuidas me oma inimesi ühiskonnas väärtustame.  Täna toimunud erakonna volikogu koosolekul ütles Läänemets, et valitsuse maksumuudatuste paketis on kõige suurem ebavõrdsust vähendav mõju alampalga tõstmisel. “Just see hoiab ära tuhandete Eesti inimeste sotsiaaltoetustest…

Loe edasi

Priit Lomp: kõige parem toetus on korralik palk

Alampalga jõuline sidumine 60 protsendi mediaankeskmisega parandab nii alampalga saajate kui ka teiste madalamatel palgatasemetel olevate inimeste elujärge. Väidan, et Eesti inimeste kaitsetahe on otseses seoses iseenda ja oma lähedaste hakkamasaamisega. Üheks võtmesõnaks siin on palk. Peaks olema justkui iseenesestmõistetav, et täiskohaga tööl käija tuleb oma palgaga välja. Aga kui tööinimene ei tule oma pere…

Loe edasi

Raimond Kaljulaid: palgavaesuse vähendamine on ka julgeoleku küsimus

Riigikogu valimiste põhiteemaks oli julgeolek, sest väga paljusid ühiskonnaelu küsimusi arutati just julgeolekust lähtudes. Julgeoleku laiapõhjalist käsitlust ei tohi unustada ka pärast valimisi, seda kindlasti ka maksupoliitika puhul.   Julgeoleku vaatenurgast on ülioluline, et jõukamaid soosivaid maksumuudatusi oleksid tasakaalustatud alampalga tõusuga, mis aitab eelkõige väiksema sissetulekuga inimesi. Vastasel juhul riskime pingete ja vastuolude suurenemisega, mida…

Loe edasi