Viljandimaa sotsiaaldemokraadid seadsid Euroopa Parlamendi valimisteks üles Tanel Talve ja Kajar Lemberi kandidatuurid

Viljandimaa sotsiaaldemokraadid esitasid maaelu edendaja Tanel Talve ja ettevõtja Kajar Lemberi Sotsiaaldemokraatliku Erakonna  Euroopa Parlamendi valimisnimekirja kandidaatideks.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Viljandimaa piirkonna esimehe Helmen Küti sõnul arutati piirkonna üldkoosolekul põhjalikult neid nimesid, kes võiksid jõuda sotsiaaldemokraatide valimisnimekirja. “Marina Kaljurand ja Sven Mikser on oma tööd Euroopa Parlamendis teinud väga hästi. Paljud piirkonnad on nende kandidatuurid juba üles seadnud ja neile kuulub ka Viljandimaa sotsiaaldemokraatide toetus. Meie piirkond otsustas esitada Euroopa Parlamendi valimiste nimekirja täiendavalt Tanel Talve ja Kajar Lemberi,” märkis Kütt.

Koosolekul külalisena osalenud Tanel Talve kinnitusel soovib ta europarlamendis panustada Eesti maaelu arengusse.  “Jätkaksin sellega, mida kõige paremini oskan – suhete loomise ja mõttekaaslaste leidmisega. Meie riigi edukus sõltub tugevate kogukondade olemasolust ja seetõttu teen kõik selleks, et  Euroopa Liidu eelarvest jõuaks rohkem vahendeid maapiirkondadesse, mis omakorda võimaldab parandada avalike  teenuste kättesaadavust,” märkis Talve.

Viljandimaa sotsiaaldemokraadid esitasid oma kandidaadid ka erakonna juhtorganite valimisteks, mis seisavad ees 16. märtsil Paides toimuval üldkogul. Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimehena toetavad nad Lauri Läänemetsa ning aseesimeestena Helmen Kütti, Anti Allast ja Jevgeni Ossinovskit. Juhatuse liikmetena seati üle Helmen Kütt, Anti Allas, Jevgeni Ossinovski ja Eiki Nestor, revisjonitoimkonda Urmas Suik ning aukohtusse Jaak Allik.

16. märtsil sõidab Viljandimaalt Sotsiaaldemokraatliku Erakonna üldkogule 22 delegaati.