Põlvamaa sotsiaaldemokraatide uueks juhiks valiti Maris Neeno

Põlvamaa sotsiaaldemokraadid valisid oma uueks esimeheks Maris Neeno ja esitasid Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimehe kohale Lauri Läänemetsa ning aseesimeeste postidele Anti Allase ja Tanel Kiige kandidatuurid.

„Ees seisab suur töö. Sotsiaaldemokraadid plaanivad kohalikel valimistel tulla oma valimisnimekirjaga välja kõigis maakonnas omavalitsustes – Põlva, Kanepi ja Räpina vallas. Lähikuudel tuleb aga kaasa aidata sellele, et Euroopa Parlamendi valimised erakonna jaoks õnnestuksid,” ütles Maris Neeno, kes on noorte sotsiaaldemokraatide president.

Vastvalitud Põlvamaa piirkonna juht põhjendas ka kandidaatide ülesseadmist erakonna sisevalimisteks: “Lauri Läänemets on olnud tugev erakonna esimees. Tal on suur roll selles, et ühiskonnas on kasvanud toetus vasakpoolsele maailmavaatele. Erakonna aseesimeestena toetame aga Tanel Kiike ja omakandi meest  Anti Allast. Mõlemad  on väga võimekad poliitikud.” 

Põlvamaa kandidaadid erakonna juhatusse on on Maris Neeno, Priit Lomp, Lauri Paeveer, Ivari Padar ja Riina Sikkut ning Euroopa Parlamenti Marina Kaljurand,  Ivari Padar ja Sven Mikser.

Sotsiaaldemokraadid peavad üldkogu 16. märtsil Paides, kus seisavad ees ka erakonna juhtorganite valimised.

Põlvamaa sotsiaaldemokraadid valisid oma üldkoosolekul erakonna Põlvamaa piirkonna aseesimeesteks Sirje Tobrelutsu ning Ahti Bleive. Piirkonna juhatusse valiti veel Markus Meinhard Rego, Kaido Palu, Keli Tubin, Ene Kuusneem ja Eha Kaha.