Sotsiaaldemokraatidest saadikud ja ministrid teevad töövisiidi Viljandimaale

Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni liikmed ning siseminister Lauri Läänemets ja regionaalminister Piret Hartman on neljapäeval ja reedel visiidil Viljandimaal, kus seisab ees ridamisi töiseid kohtumisi.

„Praegusel keerulisel ja äreval ajal on eriti oluline, et inimesed saaksid silmast silma poliitikutega kohtuda, oma muredest rääkida ning ühiselt lahendusi otsida. Mul on hea meel selle üle, et 11 saadiku kõrval tulevad Viljandimaale ka erakonna esimees Lauri Läänemets ja värskelt ministriametis alustanud Piret Hartman. Otsekontaktide tähtsust ei tohi alahinnata,“ ütles sotsiaaldemokraatide riigikogu fraktsiooni aseesimees  ja Viljandi linnavolikogu esimees Helmen Kütt.

Regionaalminister Piret Hartman külastab reede hommikul Maaelu Edendamise Sihtasutust. Seejärel seisavad tal koos endise ministri Madis Kallase ja Lauri Läänemetsaga ees kohtumised Viljandimaa Omavalitsuste Liidus ja Viljandi ühistranspordikeskuses. Läänemets ja Kallas saavad Viljandi linnavalitsuses kokku ka Viljandi uue linnapea Johan-Kristjan Konovaloviga.

Reedel tutvuvad sotsiaaldemokraatidest saadikud ka peatselt valmiva Viljandi uue haiglaga. „Kohtumisel SA Viljandi Haigla juhtide ja asjatundjatega on arutelu all haigla mured ja rõõmud ning arengusoovid. Saadikud saavad sealhulgas ülevaate sotsiaal-ja tervishoiuteenuste integratsioonist, samuti sõltuvusravi hetkeseisust ja selle parandamise võimalustest,“ märkis Kütt.

Visiidi programmis on samuti kohtumised ettevõtjatega. Näiteks käiakse tutvumas tööstusrobotite tootja Effet OÜga ja kohtutakse Soe külas asuva loomakasvatusettevõtte Karpo OÜ juhi Kalev Nurgaga. Samuti külastavad saadikud Viljandimaa Arenduskeskust  ja Tarvastu gümnaasiumi.

„Töövisiidile Viljandimaale paneb punkti sõit Heimtali muuseumisse, kus sotsiaaldemokraadid õnnitlevad väärikat erakonnakaaslast Anu Rauda tema sünnipäeva puhul,“ lisas Helmen Kütt, kes juhib Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Viljandimaa piirkonda.

Helmen Küti ja Madis Kallase kõrval teevad visiidi kaasa fraktsiooni esimees Priit Lomp, Anti Allas, Heljo Pikhof, Tanel Kiik, Reili Rand, Eduard Odinets, Jaak Aab, Ester Karuse ja Andre Hanimägi.