Sotsiaaldemokraadid tunnustavad naistepäeval lasteaednikke

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna liikmed tunnustavad naistepäeval Eesti lasteaednikke nende tehtud töö eest ning viivad lasteaedadesse tänutäheks kringleid. Sotsiaaldemokraadid on teinud seda juba 21 aastat järjest. 

Erakonna peasekretär Eduard Odinets ütles, et sotsiaaldemokraatidele on alusharidus kogu haridussüsteemis äärmiselt oluline. “Lapsed õpivad lasteaias iga päev midagi uut ning saavad avastada ja katsetada erinevaid tegevusi. Just lasteaiaõpetajad on need, kes toetavad laste uudishimu ning innustavad olema julged, loovad ja hoolivad. Õpetajad on lastele suureks eeskujuks,” rääkis Odinets.

Sotsiaaldemokraadid on vaeva näinud ja teevad jätkuvalt tööd selle nimel, et ühiskonnas väärtustataks lasteaednike rolli aina enam. “Üks osa sellest on nende töö ja tegemiste tunnustamine, aga ka see, et lasteaiaõpetajate palgad tõuseksid koos kooliõpetajate palkadega,” sõnas Odinets.

Möödunud aasta lõpus toimunud õpetajate palgatõusuga koos pingutasid paljud omavalitsused olenemata majanduslikest raskustest, et tõsta ka lasteaiaõpetajate palkasid. “Paljud kohalikud omavalitsused, sealhulgas näiteks Tallinn, tõstsid ka õpetajate abide palkasid. Jah, palk on vaid üks osa, aga samas väga oluline osa lasteaednike väärtustamisest,” sõnas Odinets.