Riina Sikkut kandideerib Riigikogu valimistel Nõmme-Mustamäe piirkonna esinumbrina

Eelolevatel Riigikogu valimistel on sotsiaaldemokraatide esinumber Tallinnas Nõmme-Mustamäe piirkonnas praegune majandus- ja taristuminister, erakonna aseesimees Riina Sikkut.

Nõmme-Mustamäe piirkonnas kandideerivad teiste seas ka erakonna aseesimees, endine Nõmme linnaosa vanem ja ettevõtja Lauri Paeveer, praegune Nõmme linnaosa vanem Karmo Kuri, Tallinna Puuetega Inimeste Koja juhatuse esimees Külli Urb ning endine ajakirjanik Vahur Koorits.

Riigikogu valimiste kõige olulisem teema on järjestikuste kriiside kiuste inimeste elujärje parandamine. “Iga töö, mida ühiskonnana vajalikuks peame, peab olema ka väärikalt tasustatud. Igast päevast kaheksa tundi tööle pühendudes peab see tagama inimesele toimetuleku, mitte pideva mure, kas leiba palgapäevani jätkub,” ütles Riina Sikkut.

Sikkuti sõnul on väga oluline saada ka energiakulud kontrolli alla, kuna just elektri- ja küttekulud moodustavad olulise osa igakuistest väljaminekutest. “Nii et siin on lahendus kohaliku, odavama ja väikese keskkonnaalase jalajäljega taastuvenergia.”

Ta rõhutas, et viimastel kuudel on tehtud palju – nii inimeste abistamiseks energiahüvitistega kui ka taastuvenergia arendamisele uue hoo andmiseks, aga teha tuleb veelgi. “Tuleval kevadel riigikokku kandideerides seisan selle eest, et Eesti oleks ka edaspidi eesmärkide seadmisel ambitsioonikas ning nende täitmisel kiire.”

Karmo Kuri sõnas, et tema eesmärk on keskenduda eelkõige tulevikule ja teha tööd paljude, mitte väheste hüvanguks. “Ühiskond saab olla edukas, kui kõigil meie inimestel läheb hästi ning tagatud on elamisväärne sissetulek. Vastuvõetamatu on, et täistööajaga töötavate inimeste palk ei taga alati mõistlikku äraelamist.” Ta lisas, et ära ei tohi unustada ka hariduse rahastamist ja pensionite tõstmist koos palkadega, mis tagavad meile soovitud tuleviku.

Nõmme-Mustamäe täielik nimekiri kinnitatakse valimisringkonna poolt detsembrikuu jooksul. Sotsiaaldemokraatide valimiste üldnimekiri kinnitatakse koos valimisprogrammiga 14. jaanuaril üldkogul.