Tartumaa sotsiaaldemokraadid näevad erakonna aseesimeestena Anti Allast ja Tanel Kiike

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna üldkoguks valmistuvad Tartumaa sotsiaaldemokraadid nimetasid oma kandidaadid nii erakonna juhtorganitesse kui ka Euroopa Parlamendi valimisteks. Erakonna aseesimeestena pakkusid nad välja riigikogu liikmete Anti Allase ja Tanel Kiige kandidatuurid. 

“Anti Allas on paistnud silma jõulise ja pühendunud Lõuna-Eesti arengu eest seisjana. Tanel Kiik on väljapaistev noorema põlvkonna poliitik, kelle kasuks räägivad nii tipptasemel juhtimiskogemus kui laialdased ekspertteadmised,” põhjendas Tartumaa piirkonna esimees, riigikogu liige Priit Lomp. Erakonna esimehe valimistel toetavad Tartumaa sotsiaaldemokraadid senist liidrit Lauri Läänemetsa, kes on teinud väga head tööd, lisas Lomp. 

Tartumaa piirkonna kandidaadid erakonna juhatusse on Priit Lomp, riigikogu liige Jaak Aab, noorte sotsiaaldemokraatide president Maris Neeno, regionaalminister Madis Kallas ja terviseminister Riina Sikkut. Erakonna aukohtusse esitas piirkond Liia Hänni ja põhikirjatoimkonda Jaan Sõrra kandidaaturid.

Tartumaa sotsiaaldemokraadid toetavad Euroopa Parlamendi valimiste kandidaatidena tänaseid europarlamendi saadikuid Marina Kaljuranda ja Sven Mikserit ning Tartu abilinnapead Elo Kiivitit.