TANEL KIIK: Poliitika kannapööre – sündinud on uus EKRE-Keskerakonna pakt!

Mäletan hästi, kuidas Mihhail Kõlvart kritiseeris Jüri Ratast ühise valitsuse moodustamise eest EKRE ja Isamaaga, kuid nüüd on ta viinud koostöö EKREga täiesti uuele tasemele.

Lahutamatu tandemina tegutsetakse nii riigikogus kui Tallinna linnavolikogus. Seejuures on otsustatud kõrvale jätta Isamaa, kes on teatavasti riigi tasandil samuti opositsioonis. See on väga omapärane, aga kõnekas väärtusvalik.

Viimased poolteist kuud on EKRE ja Keskerakond sisuliselt kõike koos teinud:

  •  4. aprillil toetas Keskerakond riigikogu juhatuse valimistel EKRE kandidaati.
  • 18. aprillil algatasid Keskerakond ja EKRE Tallinna linnavolikogus umbusalduse avaldamise Tallinna linnapeale.
  • 29. aprillil algatasid EKRE ja Keskerakond riigikogus umbusalduse avaldamise haridus- ja teadusministrile.
  • 2. mail tegid Keskerakond ja EKRE ühiselt obstruktsiooni ja hääletasid tandemina Tallinna linnavolikoguistungil.
  • Aprillis ja mais võitlesid Keskerakonna ja EKRE saadikud Moskva Patriarhaadi tegevust hukka mõistva riigikogu avalduse vastu, mis siiski 6. mail vastu võeti.
  • 14. mail algatasid EKRE ja Keskerakond riigikogus umbusalduse avaldamise majandus- ja infotehnoloogiaministrile Tiit Riisalole.
  • 16. mail toimuval Tallinna linnavolikogu istungil tegutsevad Keskerakond ja EKRE ilmselt taas lahutamatu võitluspaarina, püüdes igakülgselt takistada pealinna juhtimist.

Mulle heideti ette, et pidasin õigeks tihedamat koostööd Sotsiaaldemokraatliku Erakonnaga, mis oleks minu hinnangul olnud Keskerakonnale mõistlik ja maailmavaateliselt kõige loogilisem valik. Nüüdseks on ilmne, et sõlmitud on salajane EKREKE pakt, mille alusel nii riigi tasandil kui kohalikes omavalitsustes tegutsetakse.

TANEL KIIK ⟩ Poliitika kannapööre – sündinud on uus EKRE-Keskerakonna pakt!