Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Lasnamäe osakonna esimeheks valiti Kirill Klaus

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Lasnamäe osakonna üldkoosolek valis esmaspäeval, 20 mail osakonnale järgmiseks kaheks aastaks uue esimehe, kelleks sai Kirill Klaus. Osakonna esimehena kuulub ta ühtlasi ka erakonna Tallinna piirkonna juhatusse.

Kirill Klaus juhtis Lasnamäe osakonda 2018. aastast kuni 2022. aasta alguseni, mil ta valiti Tallinna piirkonna aseesimeheks. Sotsiaaldemokraatide Lasnamäe osakonna senine esimees Victoria Erofeeva jätkab osakonna aseesimehena.

“Lasnamäe osakonna juhtimine on vastutusrikas roll ja mul on hea meel, et Kirill Klaus on valmis taaskord sellesse ametisse astuma. Kahtlemata seisab sotsiaaldemokraatidel ees väga suur töö, et muuta Lasnamäe osakond veel tugevamaks. Usun, et Kirill Klausi eestvedamisel on meil võimalik kaasata palju uusi lasnamäelasi Sotsiaaldemokraatliku erakonna tegemistesse,” ütles Tallinna sotsiaaldemokraatide esimees Madle Lippus.

„Minu jaoks on suur au ja vastutus asuda taas Lasnamäe osakonna juhi kohale. Minu, vastvalitud juhatuse ja kogu osakonna põhiülesanne on aidata erakonnal saada järgmise aasta kohalikel valimistel võimalikult hea tulemus ehk panustada sellesse, et ka pärast valimisi kuuluks linnapea koht sotsiaaldemokraatidele. See on tehtav,“ ütles Kirill Klaus.

Lisaks Victoria Erofeevale valiti Lasnamäe osakonna aseesimeesteks Ave Hermas, Aleksander Valdmann ja Antonia Nael. Juhatuse liikmeteks valiti üldkoosolekul ka Sirje Rebane, Jana Koževnikova, Vladislav Zaitsev, Milla Kurvits, Anastassia Jakobson ja Dimitri Sazanov.

Kirill Klaus kandideeris 2021. aasta kohalikel valimistel Lasnamäel ning osutus valituks. Tallinna linnavolikogus oli ta sotsiaaldemokraatide fraktsiooni aseesimees. Viimase aasta jooksul on Klaus töötanud Nõmme linnaosa vanema asetäitjana. Enne seda oli ta keskkonnaministri Madis Kallase nõunik.

Kirill Klaus on ka Sotsiaaldemokraatliku Erakonna venekeelse ühenduse juht. 2019. aasta lõpus erakonna juhatuse poolt loodud ühenduse põhieesmärk on panustada Eesti ühiskonna lõimumisse.

Kirill Klaus on hariduselt jurist, töötas pikalt Riigiprokuratuuris ning ajakirjanduses. Sotsiaaldemokraatliku Erakonnaga liitus ta 2018. aasta alguses.