Sotsiaaldemokraatidest saadikud teevad töövisiidi Võru- ja Põlvamaale

Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni liikmed on neljapäeval ja reedel töövisiidil Võru- ja Põlvamaal, kus neil seisavad ees arvukad kohtumised erinevate elualade inimestega ja kohalike omavalitsusjuhtidega.

 „Ootan väga neid kohtumisi, et Võrumaa ja Põlvamaa inimesed saaksid oma muresid ja ootusi riigile jagada ka mujalt pärit saadikutele. Päevakorras olevad teemad ulatuvad seinast seina. Nii suureneb mõistmine ja loodetavasti sünnivad hiljem ka lahendused, mis lähtuvad meie piirkonna eripärast,“ ütles Kagu-Eestist riigikokku valitud Anti Allas. Tema sõnul lisab ringsõidule kaalu see, et reedel viibivad Võru ja Põlva maakonnas ka sotsiaaldemokraatidest ministrid.

Näiteks külastab siseminister Lauri Läänemets Põlva päästekomandot ja Võru politsei- ja päästemaja ning terviseminister Riina Sikkut Lõuna-Eesti haiglat ja Lõuna-Eesti erihoolduskeskust ning Mikitamäel asuvat Setomaa hooldekodu. Regionaalminister Madis Kallasel on kavas arutelu Kagu ühistranspordikeskuses Põlvas. Lisaks annab ta loengu Räpina ühisgümnaasiumi abiturientidele.

Sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees Jevgeni Ossinovski tutvub  muuseas Võrus Meiela Järve koduga, mis on mõeldud erivajadustega inimestele, ning peab Värskas nõu piirkonna koolijuhtidega. Helmen Kütt ja Heljo Pikhof külastavad Põlva ja Võru päevakeskusi ning kohtuvad Mehikoormas Meeksi naisseltsiga.

Oma programm on ka Raimond Kaljulaidil, Reili Rannal, Priit Lombil ja Tiit Maranil. Näiteks astub Kaljulaid Võru gümnaasiumi, Lomp Põlva gümnaasiumi ja Maran Antsla gümnaasiumi õpilaste ette.