Sotsiaaldemokraadid lähevad europarlamendi valimistele „triibulise“ nimekirjaga

Sotsiaaldemokraadid esitasid täna valimiskomisjonile Euroopa Parlamendi „triibulise“ valimisnimekirja – erakonna kandidaadid juunis toimuvatel valimistel on Marina Kaljurand, Sven Mikser, Katri Raik, Tanel Kiik, Riina Sikkut, Ivari Padar, Natalie Mets, Vootele Päi ja Jevgeni Ossinovski.

Valimisnimekirja esinumbri Marina Kaljuranna sõnul on sotsiaaldemokraatidel võimalus korrata 2019. aasta edu ja saata Euroopa Parlamenti kaks saadikut. „Meie väga tugevas nimekirjas on kaks Euroopa Parlamendi liiget ja üks varasem eurosaadik, minister ning kuus endist ministrit, Narva populaarseim inimene ja Tallinna öölinnapea.  Kindlasti lisab nimekirjale kaalu Tallinna uus linnapea,“ ütles Kaljurand.

“Sotsiaaldemokraate saab usaldada, sest nad ei vea alt. Oleme tegudega tõestanud, et me ei räägi enne valimisi ühte ja pärast teist. Me oleme keerulisel ajal usaldusväärne valik. Me ei võimesta äärmuslasi ega tee kompromisse nendega, kes ei austa demokraatiat. Me seisame ühtse ja tugeva Euroopa Liidu eest, me seisame vaba Eesti eest, me seisame iga Eesti inimese eest!,“ lausus Kaljurand.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimehe Lauri Läänemetsa sõnul sõltub Eesti julgeolek suurel määral Euroopa ühtsusest ning Euroopa sõjalisest ja majanduslikust toetusest Ukrainale. „Meie tuleviku jaoks on oluline, et Eestit esindaksid Euroopa Parlamendis vabadust ja õiglust ning Euroopa ühtsust väärtustavad saadikud. Sotsiaaldemokraadid on valimiskastide juures kaljukindel valik – nemad kindlustavad edasimineku nii julgeoleku kui inimeste väärika toimetuleku vallas,“ kinnitas Läänemets.