Sotsiaaldemokraadid esitavad regionaalministri kandidaadiks Piret Hartmani

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatus otsustas esitada regionaalministri kandidaadiks endise kultuuriministri ja SDE liikme Piret Hartmani.

Erakonna esimehe Lauri Läänemetsa sõnul on Piret Hartman end juba tõestanud otsusekindla ministrina ja koostöövalmi valitsusliikmena ning Ida-Virumaalt pärit inimesena on hästi kursis Eesti regionaalsete probleemidega.

„Piret aitas oma eelkäija, Madis Kallase käivitatud regionaal- ja põllumajandusministeeriumis ette valmistada ka maa- ja ruumiameti loomist ning on juba tuttav ka ministeeriumi toimimise ja selle inimestega. Tulevases ametis on Piretile abiks kindlasti põllumajandusalane mitmekordne kõrgharidus ning laialdased teadmised ja kogemused riigijuhtimises ja poliitikas,“ sõnas Läänemets.

„Tunnustan Madis Kallast tehtud kõva töö eest. Viimane märgiline saavutus tema ametiajast on välja tuua alles eelmisest nädalast kui valitsuses saavutati kokkulepe omavalitsuste regionaalselt õiglasemaks rahastamiseks. Piret Hartman on kahtlemata hea inimene sotsiaaldemokraatidele südamelähedaste regionaal- kui põllumajanduspoliitikate jätkaja ja elluviijana,“ lisas Läänemets.

Piret Hartmani sõnul on ebaõigluse vähendamine alati olnud talle südamelähedane teema. „Regionaalministri kandidaadina on mul suur aukartus selle ameti ees. Samas on mind alati käivitanud ebaõiglus ja selle vastu võitlemine. Eestis on regionaalne ebavõrdsus, kuid tasuvad töökohad, toimiv ettevõtlus ja head transpordiühendused aitavad seda vähendada. Seisan Madis Kallase algatatud nn Robin Hoodi kava lõpuleviimise eest ja niisamuti pean tähtsaks ühistranspordi reformiga jõulist edasiminekut.

Ka põllumajanduspoliitika esile tõstmine ja tähelepanu all hoidmine on minu jaoks oluline – kõige tähtsam on siin uue finantsperioodi ettevalmistamine, et Eesti põllumeestel oleks õiglased tingimused võrreldes Euroopa Liidu teiste liikmesriikide omadega,“ ütles Piret Hartman.

Piret Hartman töötab hetkel rahandusministeeriumis strateegiatalituse juhina. Eelmises valitsuses oli Hartmani kanda kultuuriministri portfell ning enne seda töötas ta kultuuriministeeriumi asekantslerina. Sotsiaaldemokraatlikus erakonnas on Hartman varem töötanud kampaania- ja tegevjuhina. Piret Hartmanil on magistrikraadid nii TalTechist digimuutused ettevõtluses erialal kui ka Maaülikoolist ökonoomika ja ettevõtluse erialal.