Riina Sikkut: abieluvõrdsus on oluline samm sallivuse pikal teekonnal

Täna algab Tallinnas Baltic Pride festival, mille tänavune hüüdlause on “Üks kõigi ja kõik võrdsuse eest”, mis illustreerib ja tõstab esile ka abieluvõrdsusega seotud temaatikat.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna aseesimees ja terviseminister Riina Sikkut ütles, et tal on hea meel, et tänavu Tallinnas toimuv Baltic Pride räägib kõikide inimeste võrdsusest ja õigustest olla ühiskonnas aktsepteeritud ja väärtustatud. “Praegu on Riigikogus viimaks käsitlemisel koos abieluvõrdsusega kooseluseaduse rakendusaktid, mida on Eestis kaua oodatud – on oluline, et me arutleme üheskoos neil teemadel ning oleme ühiskonnana valmis astuma edasi järgmise olulise sammu võrdsuse poole,” sõnas ta.

Sikkut nentis, et kui abieluvõrdsus saab teoks ja kooseluseaduse rakendusaktid vastu võetud, ei tähenda see seda, et kõik mured saavad lahendatud. “Meil on jätkuvalt tarvis tegeleda sellega, et liiguksime avatuma ühiskonna poole, kus LGBT+ inimesed ei pea oma identiteedi tõttu kogema kiusamist ja diskrimineerimist koolis, töökohal või tänaval. Pikk tee on veel minna, et Eestis oleks tagatud kõigi väärikus,” ütles ta.

Endise majandus- ja taristuministri ning praeguse terviseministrina tõi Sikkut välja, et avatum ühiskond on kasulik ka riigi majandusele. “Meie ühiskonna avatus ja sallivus on kasuks meie majandus- ja investeerimiskliimale, millest on omakorda kasu kogu ühiskonnale,” rääkis ta.

Sotsiaaldemokraatlik Erakond on ainus erakond Eestis, kelle juurde kuulub poliitiline LGBT ühendus Vikerroos.

Sotsiaaldemokraadid on järjepidevalt seisnud kõikide inimeste võrdsete õiguste ja võrdse kohtlemise eest kõigis eluvaldkondades, olgu selleks sotsiaal- või regionaalpoliitika.

Sotsiaaldemokraatlik Erakond osaleb koos Vikerroosi ja noorte sotsiaaldemokraatidega ka 10. juunil toimuval Baltic Pride rongkäigul Tallinnas, kuhu ootame endaga liituma kõiki võrdsete õiguste eest seisvaid inimesi. Sotsiaaldemokraatidest osalevad rongkäigul ka Riigikogu saadikud ning terviseminister Riina Sikkut.

Lisainfot Baltic Pride’i kohta leiab: https://www.balticpride.ee/