Raimond Kaljulaid Poolat tabanud raketirünnakutest: Venemaa peab mõistma, et NATO ründamisel on tagajärjed

Riigikogu liige ja riigikaitsekomisjoni esimees Raimond Kaljulaid nimetas väga murettekitavaks teateid Poolat tabanud raketirünnakutest, milles võib olla ka hukkunuid. Kaljulaidi sõnul on oluline ära oodata Poola riigi ametlik info ning olla valmis kiireteks konsultatsioonideks liitlastega, kui Poola seda soovib.

“Venemaa Föderatsioon on kogu selle sõja kestel näidanud, et ei hooli mingitest rahvusvahelise õiguse põhimõtetest. Käitutud on ülima hoolimatusega. Kui leiab ametlikku kinnitust, et Venemaa raketirünnakud on tabanud NATOsse kuuluva Poola territooriumi ning on hukkunuid, siis on see väga tõsine küsimus. Eesti kui Poola lähedane liitlane peab kindlasti olema valmis konsultatsioonideks, juhul kui Poola neid taotleb. Poola on meie lähedane liitlane,” ütles Kaljulaid.

Kaljulaidi sõnul kaasneb Ukraina sõjaga paratamatult ka oht eskalatsiooniks ning Venemaa on sellega lääneriike ka korduvalt ähvardanud. NATO teeb omalt poolt loomulikult kõik, et eskalatsiooni ohtu vähendada.

“Eskalatsiooni oht on nii Venemaa tahtlik tegevus kuid võib kaasneda ka Venemaa relvajõudude ebaprofessionaalsuse tõttu. Sündmustele hinnangu andmiseks peame ootama ära Poola ametliku info. Jälgime arenguid kindlasti väga tähelepanelikult. Ka riigikaitsekomisjon saab vajadusel erakorraliselt koguneda kui selleks on vajadus. Venemaa peab kahtlematult mõistma, et NATO ründamisel on selged tagajärjed. NATO jaoks tervikuna kinnitab see kindlasti veel kord kogu idatiiva kaitse kiire tugevdamise vajadust,” ütles Kaljulaid.