Maris Sild valiti Tallinna Linnavolikogu esimeheks

Eile toimunud Tallinna Linnavolikogu istungil valiti 42 poolthäälega volikogu uueks juhiks sotsiaaldemokraat Maris Sild, kes võtab ameti üle Jevgeni Ossinovskilt. Maris Sild on teine naissoost volikogu juht Tallinnas.

Värskelt volikogu juhiks valitud Maris Sild ütles, et esmalt loodab ta teha head koostööd kõigi poliitiliste jõududega. „Pean eesmärgiks, et nii volikogu saalis kui ka komisjonides toimuvad arutelud oleksid sisukad ja arvestaksid linnaelanike huve,“ ütles ta. Ta lisas, et seab oluliseks prioriteediks linnaosakogude rolli suurendamise ja kaasamise linna juhtimisse.

Sild tunnustas ka eelkäijat Jevgeni Ossinovskit. „Jevgeni poolt eest veetud muudatused on teinud volikogu tööd avatumaks ja demokraatlikumaks,“ ütles Sild ning lisas, et kavatseb volikogu juhina lähtuda paljuski eelkäija väärtustest ning võtta oma töös eritähelepanu alla keskkonda, liikuvust ja ligipääsetavust puudutavad küsimused. „Paljud koalitsioonileppe punktidest Tallinna võimuliidus on täidetud, kuid palju tööd ootab ka veel ees,“ ütles Sild lõpetuseks.

Eile ameti üle andnud Jevgeni Ossinovski ütles, et soovib Maris Sillale jõudu uues ametis ning lisab, et süda on ametist lahkudes rahul, sest vähem kui poole valitsemisperioodi jooksul on suur osa koalitsioonileppe punktidest kas täidetud või aktiivselt töös. „Muutused on toimunud linnaettevõtete juhtimises (mitmed ettevõtted likvideeritud, nõukogude politiseeritus vähenenud), oleme kiirendanud rattateede ehitust, tõstnud fookusesse linnalooduse ja kliimaküsimused, käiku on läinud ööbussid ja tasuta muuseumipühapäevad, lasteaia kohatasu on teist aastat külmutatud, rajatakse uusi trammiteid, hooldekodukoht on kättesaadav pensioni eest ja palju muud,“ rääkis Ossinovki.

Volikogu alates 2022. aasta novembrist juhtinud Ossinovski teatas oma tagasiastumisest 16. augusti õhtupoolikul. Maris Silla kandidatuuri seadsid sotsiaaldemokraadid üles päev hiljem.

Varasemalt on Sild töötanud Sven Mikseri nõunikuna ning olnud kolmes järjestikuses koosseisus Tallinna Linnavolikogu liige ja juhib ka volikogu rahanduskomisjoni. Lisaks on Sild panustanud Tallinna arengusse Kristiine linnaosakogu liikme ja juhina. Sillal on halduse- ja ärikorralduse kõrgharidus Tallinna Ülikoolist.

Silla esimene tööpäev volikogu juhina on 25. augustil.