Marina Kaljurand juhib soolise võrdõiguslikkuse teemalist veebiarutelu

Teisipäeval, 21. novembril kell 11-12 korraldab Marina Kaljurand veebiarutelu, mille fookuses on sooline võrdõiguslikkus Euroopa Liidus ja Eestis. Arutelus osalevad Pille Tsopp-Pagan, Manona Paris ja Tairi Rõõm.

“Ligi 30 aastat on möödunud päevast, kui endine USA esimene leedi Hillary Clinton ütles 1995. aastal Pekingis rahvusvahelisel naistekonverentsil ajaloolised sõnad – naiste õigused on Inimõigused. Paraku ei ole siiani võrdõiguslikkust saavutatud ning muu hulgas teevad naised jätkuvalt rohkem “koduseid töötunde” kui mehed ning sooline palgalõhe on väga visa vähenema,” selgitas Kaljurand. 

“Võrdõiguslikkus on oluline küsimus nii Euroopa Liidus tervikuna kui ka liikmesriikides, samuti Eestis. Samas näeme, et Eesti edu võrdõiguslikkuse saavutamisel on tagasihoidlik, et mitte öelda liialt tagasihoidlik,” lisas Kaljurand.
Veebiarutelus tõstetakse luubi alla EIGE (European Institute for Gender Equality) 2023. aasta võrdõiguslikkuse indeks ja analüüsitakse olukorda valdkonna parimate ekspertidega.
Vestlusringist võtavad osa Pille Tsopp-Pagan Naiste Tugi- ja Teabekeskusest, ajakirjanik Manona Paris ja Eesti Panga majandusuuringute allosakonna juhataja Tairi Rõõm. Arutelu modereerib Euroopa Parlamendi liige Marina Kaljurand. Arutelu on kõigile tasuta. Veebiarutelu saab jälgida nii Facebooki kui ka Youtube’i vahendusel. 25. novembril tähistatakse rahvusvahelist naistevastase vägivalla vastu võitlemise päeva.