Läänemets: sotsiaaldemokraatide kõrge toetus näitab laiemat muutust Eesti poliitikas

Sotsiaaldemokraatide esinumber Marina Kaljurand võitis taaskord Euroopa Parlamendi valimistel suurima häältesaagi. Europarlamendis jätkab ka ligi kümne tuhande valija toetuse kogunud Sven Mikser.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Lauri Läänemets tänas valimispeol kõiki erakonna toetajaid.

„Oleme end tõestanud erakonnana, mis peab kinni valimislubadustest ja põhimõtetest nii valimiste eelsel kui ka järgsel ajal. Meie seismine inimõiguste, euroopalike väärtuste, toimetuleku ja solidaarse riigi eest on leidnud järjest enam kandepinda ning oleme nüüd kindlalt Eesti juhtiv vasaktsentristlik jõud.

Valimised võitis küll kõige paksem rahakott, aga sotsiaaldemokraadid tegid kõige sisukama kampaania, mida tõestas enamuste valimisdebattide võit. Eesti poliitika on muutumas sarnaseks muu Euroopaga, kus valimistel on peamine vastasseis konservatiividest populistide ja sotsiaaldemokraatide vahel.

Sotsiaaldemokraatlike ideede kandepind on vaid napi pooleteise aastaga kasvanud ühiskonnas üle kolme korra – inimesed soovivad solidaarset riiki, tasemel haridust ja tervishoidu, paremat toimetulekut ja seismist väärika elu eest kõikjal Eestis. Luban, et me ei jää poliitika kõrgliigasse jõudnuna loorberitele puhkama – tegutseme ainsa paremerakondi tasakaalustava jõuna tugevalt edasi, et tuua Eesti inimeste ellu soovitud muutus nii järgmistel kohalikel kui ka riigikogu valimistel,” ütles Läänemets.

Euroopa Parlamendi valimised juba teist korda võitnud Marina Kaljurand sõnas, et seisavad koos Sven Mikseriga järgmised viis aastat taas saadikutena Euroopa Parlamenti suundudes avatud, sõbraliku ja kõiki inimesi väärtustava poliitika eest.
“Tänan kõiki toetajaid, kes valisid vabaduse, õigluse ja julgeoleku. Kõiki, kellele läheb korda Euroopa julgeoleku ja Ukraina võidu kindlustamine, aga ka töötajate õigused, inimeste parem toimetulek ja turvalisuse tagamine ka siin, Eestis, sest kõik Euroopas toimuv mõjutab otseselt ka Eestit,” ütles Kaljurand.