Vabadus, õiglus, julgeolek!

Riina Sikkut
Terviseminister, kolme tütre ema, erakonna aseesimees 126
Instagram

Kandideerin europarlamendi valimistel esimest korda ja teen seda, sest need valimised on sel korral erakordselt tähtsad – ainult tugev ja ühtne Euroopa suudab julgeoleku tagada ja Ukrainat võiduni toetada.

Euroopa Liit on väärtuste liit. Ja see on tähtis ka tervisepoliitikas – ravikindlustus kõigile, ravimite võrdne kättesaadavus ja terviseandmete turvaline kasutamine tähendab pikemat ja tervemat elu kõigi jaoks.

Minu seisukohad

Euroopa Liidu eesmärgid on kokku lepitud sotsiaalõiguste sambas: kodu, töö, toimetulekut tagav palk, tervis ja vajadusel toe saamine – need ei ole Euroopa Liidus luksus, vaid peavad olema kättesaadavad igale kodanikule. Sotsiaalsamba elluviimine vähendab ebavõrdsust ja suurendab solidaarsust.

Sidus ja solidaarne ühiskond on paremini kaitstud populismi ja valeinfo pealetungi eest ning igale kriisile vastupidavam. Euroopa Liidus oleme koos tugevad – ühtne turg ja inimkeskne lähenemine annavad meile eelised üleilmses konkurentsis. Olgu tehisintellekti arendamisel, andmete kasutamisel.

Vabaduse, demokraatia, õigusriikluse alused ja rahvusvahelised õigusel põhinev maailmakord on surve all. Et praeguses keerulises julgeolekuolukorras vaenlasi heidutada ja euroopalikke põhiväärtusi ja vabadusi kaitsta, peab Euroopa olema ka sõjaliselt võimekam.

Soovitajad