Vabadus, õiglus, julgeolek!

Natalie Mets
Tallinna öölinnapea, IDA raadio ja MTÜ Päevad ja Ööd kaasasutaja, sotsioloogia magistrant 128
Instagram

Panustan Euroopa Parlamenti kandideerides sellesse, et Euroopa ei muutuks paremradikaalide mängumaaks. Seisan selle eest, et inimõigused, kliimapoliitika ja kõikide julgeolek jätkaksid arengut ning püsiksid valdkondadena prioriteetsed. Lisaks pean väga oluliseks, et ka noorematel inimestel oleks Euroopas enda esindaja, kes töötab nende helgema tuleviku nimel ja tagab, et kõigil oleks õiglane ja väärikas töökoht ning oma kodu.

 

Minu seisukohad

“Meie tulevik on meie endi kätes: tegutseda kliimakriisi vastu nüüd ja koos”

Mul on alati olnud väga tugev õiglustunne. Just seetõttu olen ka poliitikas seisnud peamiselt selle eest, et Eesti ühiskond muutuks solidaarsemaks ning ebavõrdsus meie igapäevaelus väheneks. Minu jaoks on tähtis see, et tähelepanu saaksid ka teemad, mis esmapilgud võivad ehk tunduda väikesed, kuid mille mõju on tegelikult laialdane– olgu selleks näiteks menstruatsioonitoodete tasuta kättesaadavaks tegemine üldhariduskoolides või alternatiivkultuuri toetamine. 

Euroopa Parlamendi valimistel suunan aga oma tähelepanu vältimatule – globaalsele kliimakriisile, mis mõjutab elu Eestis, Euroopas ning kogu planeedil Maa. Hirmutavad kliimamuutused on juba kohal, kuid veel ei ole hilja inimtekkelisele kliimasoojenemisele pidurit tõmmata. Ja pidurit tuleb tõmmata, sest sama hooga edasi kihutades jätame järeltulevatele põlvedele elukeskkonna, milles ise enam elada ei suudaks. Tegutseda tuleb, et ka tänastel noortel oleks lootust paremale homsele. Ja see on meie kõigi ühine vastutus.

Seetõttu on oluline taskukohase roheenergia kasutuselevõtuga tempokalt edasi liikuda, et hoida loodust ja elu, aga vähendada ka elukallidust. Ajal, mil oma kodu tundub aina rohkemate inimeste jaoks teostamatu unistus, on need teemad võtmeküsimuseks elamisväärsete tulevikuperspektiivide seadmiseks. Ja kui taastuvenergia on üks samm selle suunas, siis tuleb seda kindlasti teha.

Rohelise ülemineku elluviimine Eestis ja üle Euroopa on üks kõige olulisem Euroopa Parlamendi ees seisvatest valdkondadest. Aga on ka oluline meeles pidada, et üleminekul tuleb 

luua uusi kõrgema palgaga töökohti. Selliseid, mis toetavad heaolu, ei tekita ebavõrdsust ega võta võlgu noortelt.

Meie tulevik on ainult meie endi kätes!

Soovitajad